Informace pro diabetiky

Příspěvek na přístrojové ošetření nohou

– Příspěvek může čerpat pojištěnec starší 18 let, který splňuje obecné podmínky pro čerpání příspěvku z fondu prevence.

– Doklad o diagnóze se předkládá pouze při prvním podání žádosti o příspěvek nebo při podání žádosti po změně zdravotní pojišťovny a opakované registraci k VZP. Při zpracování žádosti je zaměstnanec KLIPR/CC povinen zkontrolovat doložení diagnózy náhledem do EVPR.

– Příspěvek lze čerpat postupně, příspěvek za jedno ošetření je max. 500 Kč. Maximální souhrnná výše příspěvku je 3 000 Kč. Příspěvek lze využít na odbornou přístrojovou pedikúru nebo ošetření zdravotní sestrou s podiatrickým kurzem v rámci prevence (u pacienta bez rány) provedené poskytovatelem podiatrických služeb garantovanou Českou podiatrickou společností. z. s. uvedeném v seznamu

Odkaz na Registr poskytovatelů služeb

Příspěvek na rehabilitační/rekondiční aktivity lázeňského typu nehrazené z v. z. p.

– Přesné podmínky si zjistěte u své pojišťovny.

– Příspěvek v hodnotě až 2 000 Kč je možno čerpat na parafínové zábaly, které jsou nabízeny ve Studiu zdravé nohy.

Příspěvek na pomůcky pro diabetiky

– Příspěvek může čerpat klient bez věkového omezení, který splňuje obecné podmínky pro čerpání příspěvku z fondu prevence.

– Doklad o diagnóze se předkládá pouze při prvním podání žádosti o příspěvek nebo při podání žádosti po změně zdravotní pojišťovny a opakované registraci k VZP. Při zpracování žádosti je zaměstnanec KLIPR/CC povinen zkontrolovat doložení diagnózy náhledem do EVPR.

– Příspěvek lze čerpat postupně. Maximální souhrnná výše příspěvku je 3 000 Kč. Příspěvek lze využít na: dezinfekční prostředky určené primárně k dezinfekci kůže před odběrem krve k zjištění hodnoty glykémie pomocí glukometru či k dezinfekci kůže před aplikací inzulínu, testovací proužky pro zjištění glukózy/ketonů v moči, příslušenství k inzulínové pumpě (baterie, zásobníky inzulínu, sety infuzní kovové/teflonové, náhradní kryty na baterii, originální pouzdro, originální ochranné sklo), senzory k přístroji na kontinuální nebo okamžité měření glykémie nad rámec množství hrazeného z v. z. p., diagnostické proužky pro stanovení hodnot glukózy v krvi, port pro aplikaci inzulinu, odstraňovače náplastí ve formě spreje či napuštěných roušek (slouží k bezbolestnému odstranění náplastí po zavedení infuzního setu či po senzoru), inzulinová pera včetně příslušenství nad rámec hrazeného množství z v.z.p., vinuté tampóny (používá se společně s dezinfekčním roztokem, příspěvek se vztahuje na tampóny nad rámec množství hrazeného z v. z. p., na dokladu může být uveden název tampóny buničité, dělené buničité tampóny apod.), gely, krémy, spreje a náplasti zlepšující hojení ran (hlavně vpichy na prstech, vpichy po kanylách, senzorech), např. Wellion krém/Hemagel, Granuflex, a krémy určené speciálně pro péči o kůži diabetické nohy (např. Allpresan diabetic), prostředky pro fixaci a lepší přilnavost senzorů a kanyl (tejpy, samodržící obinadla, fixační fólie, bariérové spreje např. Cavilon apod.), lancety a lancetová pera, příslušenství k přístrojům na měření hodnot glukózy, glukometr nad rámec hrazeného množství z v.z.p., chladící pouzdro k inzulinuochranný obal na čtečku k senzorům pro monitoraci glykémie, pomůcky pro upevnění inzulinové pumpy (kapsy, pouzdra, pásy), penál na příslušenství pro diabetiky, sprchovací či koupací obal na inzulínovou pumpu, zavaděč kanyl

Příspěvek na diabetickou obuv

Podat žádost o příspěvek na diabetickou obuv je možné na diabetologické ambulanci v hodnotě 1000 Kč. Poukaz se uplatňuje ve zdravotnických potřebách.

  • péče o diabetickou nohu